IOS Uygulama Geliştirme

Mobil cihazlar günümüzde birçok kullanıcının günlük hayatta elinden düşmüyor. Apple ürünleri olan iPhone ve iPadlerin popülaritesi giderek artıyor. Peki iPhone ve iPad için uygulama geliştirmek isterseniz nereden başlamalısınız ve hangi adımları izlemelisiniz? Swift programlama dili olmazsa olmaz. Objective-C dili eskiden kullanılıyordu. Apple, Swift programlama diline destek vermekte, hatta yazılım geliştiricileri Swifte geçmeleri konusunda zorlamaktadır. Swift programlama dilini kullanabilmeniz için sizin bir Apple ürünü kullanmanız gerekiyor. Yani MacBook’unuz olmalı. XCode geliştirme aracı ile Swift programlama dilinde kolayca yeni uygulamanızı yazabilirsiniz.

İnternette iOS uygulamaları geliştirmekle ilgili kolaydan zora birçok video ve kaynak bulabilirsiniz. Swift programlama dili, XCode kullanımı, Apple API’leri ile ilgili video ve adım adım derslerle kendinizi geliştirebilirsiniz. GitHub’da açık kaynak kodlu olarak paylaşılmış uygulama kodlarını inceleyip değiştirerek iPhone ve iPadler için nasıl uygulama geliştirildiğini anlayabilirsiniz. Geliştirdiğiniz uygulamanın Apple tarafından konulan tasarım ilkelerine uyması gerekiyor. Tasarım ilkelerine aykırı olan uygulamalar App Store’a konulmuyor. App Store’da bulunan uygulamaların birçoğu kullanıcıların kolaylıkla uygulamayı kullanabilmeleri için hemen hemen aynı ara yüzlere sahiptir. Eğer Apple’ın tasarım ilkeleri gibi birçok geliştirici kaynağına ulaşmak istiyorsanız Apple iOS gelişitirici programına yıllık 99 dolara üye olabilirsiniz. Birçok geliştirici bu ücretin hakkını verdiğini söylemektedir. Uygulamanızı test etmeniz önemli. Performansı iyi olmayan uygulamalar Apple tarafından reddediliyor. Ayrıca kullanıcıların uygulamanızı nasıl kullandıklarını ve uygulamanızdan beklentilerini en iyi bu şekild anlayabilirsiniz. Eğer uygulamanızda reklam kullanacaksanız bunu Apple’a bildirmeniz gerekmekte. Uygulamanız Apple’dan habersiz reklam göstermeye çalışırsa uygulamanız App Store’dan kaldırılabilir. Hatta uygulamanız reklam gösterecekse ve reklam gösteremiyorsa yine App Store’dan kaldırılabilir. Uygulamanızda siyasi ve müstehcen içerik bulunması da bir diğer App Store’dan kaldırılma nedenidir. Apple bu konuda sert davranmaktadır. Uygulamanız ücretli bir uygulama olacaksa uygulamanızın ücretsiz ve kısıtlı bir sürümünü App Store’a koymanız satışları artıracaktır. Çünkü birçok kullanıcı uygulamanızı önce denemek isteyecektir. Apple satılan uygulamalardan %30 komisyon almaktadır. Unutmayın ki App Store uygulamalar için serbest bir pazardır. Burada uygulamanız çok rağbet görebilir ya da kullanıcılar tarafından terkedilebilir. iPhone için uygulama geliştirmek için Apple ve kullanıcılarının uygulama alışkanlıklarını iyi analiz edip, performanslı, kullanımı kolay ve değer oluşturacak bir işlevi olan uygulama geliştirmek gerekmektedir.

Mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. 'Aristoteles'

Web Mobil Yazılım
  • Bir sene ücretsiz destek.
  • Hatasız kodlama.
  • 7 / 24 Erişim.
  • Kullanıcı deneyimi.
  • Üstün performans.
Teklif İste

Çalışma Prensibimiz

Proje Değerlendirme

Öncelikle sizin projelerinizi kendi projemiz olarak görüyoruz, projenizin eksik yönlerini ve artı yönlerini sizinle tartışarak size öneriler sunuyoruz.

Planlama Süreci

Projenizin ticari hedeflerinin gerçekleşmesi için teknik ve stratejik planlamaları yapıyoruz. Çalışma planı ve yol haritasını çıkartıyoruz.

Yazılım Geliştirme

15 senelik web ve mobil yazılım tecrübemizle, enson teknolojik yenilikleri kullanarak projelerinizi sizin ihtiyaçlarınıza göre yazıyoruz.

Proje Teslimi

Projenizi test ortamında yayına açıyoruz. Beta ortamında gerekli kontrolleri yapıp onayladığınızda hızlıca yayınlıyoruz.