İcat eden kişi, dünyadan hiçbir karşılık beklemez, aksine kendisi dünyaya birçok şey verir

ÇİÇEK SEPETİ BENZERİ MOBİL UYGULAMA VE E-TİCARET SİTESİ TASARIMI

Gelişen iletişim araçlarının etkisi hayatın her noktasında olduğu gibi insanlar arasındaki ilişkilerde de farklılaşmaya yol açmış ve günümüz ilişkilerindeki bu farklılaşma yeni ticari fırsatlar doğurmuştur. Bunların başında ise 2001 yılında Emre Aydın tarafından kurulan Çiçeksepeti gelmektedir. İlk web sitesi tasarımını bizzat kendisi yapan Emre Aydın 2007 yılının başlarına kadar bir yandan endüstri mühendisi olarak çalışırken bir yandan da ciceksepeti.com’u geliştirerek bugünkü haline ulaştırmıştır.

Çiçeksepeti e-ticaret sitesi alanındaki liderliği ve tecrübesini hediye sektöründe de göstermiştir. Ve bugünkü geldiği konum itibariyle dünyanın herhangi bir yerinden verilen hediye ve çiçek siparişlerini Türkiye’nin her yerine aynı gün teslim edebilmektedir. Aynı zamanda 1000’e yakın anlaşmalı çiçek bayisi 160 çalışan personel, her dört saniyede bir teslimat ve Türkiye dışında 8 ülkede daha faaliyetinin sürdürmesi çiçeksepeti’nin bugünkü geldiği noktada ki başarısını göstermektedir. Her firma gibi çiçeksepeti de akıllı telefon kullanımının artmasıyla e-ticaret sitesi yanında bir mobil uygulama geliştirmiştir.

Kullanıcıların neredeyse çoğu vaktini mobil uygulamalarda geçiriyor olması, firmaları mobil cihazlara uyumlu tasarımlara yatırım yapmaya yöneltmekte olup mobil yazılım sektörününde gelişmesine katkı sağlamaktadır. Mobil uygulamardan en az büyük çaplı firmalar kadar küçük ve orta ölçekli firmalarda faydalanabilmektedir. Peki kurumsal yazılım geliştirmenin firmanıza sağlayacağı faydalar nelerdir; Firmanızın prestijini ve marka bilinilirliğini arttırarak rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlar. B2B ve B2C e-ticaret entegrasyonuyla sahip olduğunuz ürün ve hizmetleri hedef kitlenize sunabilir ve mobil uygulamanızı bir satış kanalı olarak kullanabilirsiniz. Mobil uygulama sayesinde müşterilerinizle daha kaliteli ve verimli bir ilişki kurabilir ve bunun sonucunda müşterilerinizin markanıza olan sadakatini arttırabilirsiniz.

Uygulamaların sunduğu anlık telefon bildirimleri sayesinde doğru zamanda istediğiniz kampanya ve etkinlikleri hedef kitlenize kolaylıkla aktarabilirsiniz. Eğer sizde şirketinizin geniş kitlelere ulaşıp, tanınırlığınızı arttırmak isterseniz, çiçeksepeti mobil uygulama benzeri tasarım fikirleriniz için webyazilim.com olarak bizimle iletişime geçebilir ve alanında deneyimli mühendis kadromuzun size özel geliştireceği uygulama ve hizmetlerden faydalanabilirsiniz.