Mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. 'Aristoteles'

Günümüzde geleneksel pazarlama yöntemleri, her geçen gün yerini dijital pazarlamaya bırakıyor. Kitlelerin alışveriş alışkanlıkları değiştikçe, işletmeler de dijital dünyada birer birer yer almaya devam ediyorlar. Özellikle küçük işletmeler ayakta kalabilmek için dijital dünyaya ayak uydurmak zorundalar.

Uygulamalar Çağı

Günümüzde artık, bu bir tercih değil aksine bir zorunluluk. Dijital dünyaya ve dijital pazara ayak uyduramayan orta ve küçük işletmeler pazardan hızla çekilmek zorunda kalıyorlar, çünkü rakipleri dijital dönüşümlerini gerçekleştirerek ayakta kalmalarına izin vermiyor.

İşletmelerin dijital pazarda yer alabilmek için sahip olması gereken en önemli ihtiyaçlardan birisi mobil uygulamalar.

Peki, bir mobil uygulamaya sahip olmak küçük işletmelere hangi faydaları sağlar?

Müşterilere 7/24 Ulaşmak: Geleneksel pazarlamada işletmenin kepenkleri indiği anda müşteri ve satış sonlanır. Dijital pazarlamada ise müşteriler yedi gün yirmi dört saat boyunca her an yanınızda olabilir. Bir mobil uygulamaya sahip olduğunuzda satış ve müşteri kaybetme riski geleneksele oranla çok daha risksiz hale gelir.

Müşterilerin Avuçlarında Olmak: 2020 yılı başı itibari ile 2019 yılına oranla akıllı telefon kullanımı yüzde yetmişlik bir oranla artmış durumda. Bir kullanıcı gününün ortalama beş saatini akıllı telefonu ile geçiriyor. Eğer bir mobil uygulamaya sahip değilseniz, ciddi bir satış, müşteri ve ciro kaybı yaşıyorsunuz demektir.

Markanıza Güven Oluşturmak: Bir işletme için, satış ve ciro kadar marka güvenilirliği de oldukça büyük bir önem arz eder. Kitlelerin güven sağladıkları işletmeden alışveriş yapma sürekliliği daha fazladır. Eğer, iyi tasarlanmış ve hedef kitlenize doğru hitap eden bir mobil uygulamaya sahip olursanız, satışlarınız artmakla kalmaz, kullanıcılarınızın markanıza duyduğu güven de artar.

Rakiplere Karşı Avantaj: Bir mobil uygulamaya sahip olmak işletmenizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir. Doğru hedef kitle analizi ve doğru rakip analizi yaptıktan sonra hazırlatacağınız bir kurumsal mobil uygulamayla satışlarınızı ve müşteri portföyünüzü genişletebilir, işletmenizi rakiplerinizden bir adım öne geçirebilirsiniz.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir mobil uygulamaya sahip olmasının faydaları tabii ki bunlarla sınırlı değildir. Hem marka bilinirliği hem de her geçen gün artacak müşteri portföyü için bir mobil uygulamaya sahip olmak artık bir zorunluluk. İstanbul Mobil Uygulama Firması arayışınıza en iyi cevabı verebilecek uzman bir ekibe sahip olan Web Mobil Yazılım danışmanları, işletmeniz için en uygun mobil uygulamayı, hayata geçirmek için sizleri bekliyor.