Zorluklar yaratıcılığı ortaya çıkarır; rahat ve tembellik ise bu özelliği kaybettirir.

IONIC, çok platformlu uygulamaların geliştirilmesini kolay hale getiren bir frameworktür. Hybrid uygulama geliştirme alanına farklı bir hava getiren IONIC framework’ü, geliştiriciler tarafından sıkça kullanılan mobil yazılım geliştirme platformlarından birisidir.

IONIC nedir?

IONIC, HTML, CSS ve JavaScript web teknolojilerini kullanarak mobil uygulama tasarlamanızı sağlayan HTML5 frameworküdür.

Açık Kaynak ve Tamamen Ücretsiz

Açık kaynak kullanmanın dezavantajı; genellikle kırılmaya eğilimli ve kararsız bir framework kullanımını sunuyor. Ancak IONIC için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Oldukça dengeli, hızlı ve güvenilir yapısı native olgusunu harika bir şekilde simülasyona döker. Mobil yazılm veya mobil uygulama geliştiriyorsanız; araştırmadan tasarıma, geliştirmeden pazarlamaya kadar oldukça maliyetli bir işe kalkışıyorsunuz demektir. IONIC maliyetler konusunda size sorun çıkarmaz ve her şeyi kendi içinde barındırır.

Kullanım Kolaylığı

IONIC’in sunduğu ilk avantaj; örneğin iOS için Swift veya Objective C gibi yeni bir dil öğrenmenize gerek kalmadan bir mobil uygulama tasarım becerisini sizlere sunuyor. Ayrıca Hybrid kod üreten IONIC, size sunduğu bileşenleri kullanarak Android veya iOS için mobil uygulama geliştirmenizi sağlar. IONIC kullanımı oldukça kolaydır. Carouseller, butonlar, küçük menü sistemi seçenekleri, çevrimiçi belgeler ve diğerleri gibi tüm mevcut bileşenlerin örneklerini sunar.

Hepsi İçin Tek Kod

Hem iOS Native hem de Android Native uygulamaları oluşturmak ve tasarlamak için farklı iki dili öğrenmeniz ve zaman ayırmanız gerekir. IONIC ile çapraz platform uygulamalarını sorunsuz bir şekilde oluşturabilirsiniz. Eklenen işlevselliklerle üst düzey kullanıcı arayüzleri tasarlamak ve farklı platformlara uygulamalar oluşturmak için aynı kodu yeniden kullanmak daha kolay. Kodun yeniden yazılması gerekli olmadığından. Fazla zaman ve emek harcamanıza gerek kalmaz.

IONIC Kullanarak Geliştirilen Uygulamalar

Birçok marka, Android Native ve iOS Native uygulamasını IONIC kullanarak geliştiriyor. Bu platformların uygulama mağazalarında yerlerini alanlardan bazıları aşağıdadır;

  • Diesel

  • Mc Donald’s Türkiye

  • Pacifica

  • Buluruz Biz

  • McLaren Automotive

  • BitPazarı

  • VICE China