Zorluklar yaratıcılığı ortaya çıkarır; rahat ve tembellik ise bu özelliği kaybettirir.

Flutter ile Mobil Uygulama Geliştirme Maliyeti

Mobil uygulamalar, günümüzde günlük yaşamda ki kritik öneme sahip popülerliğiyle inanılmaz derecede önemli olduğunu kanıtladı. Mobil yazılım ile hayatımız, toplumun birkaç yıl önce bile anlayabileceğinden daha basit, daha verimli ve gelişmiş hale geldi.

Alışveriş yapmak, yemek sipariş etmek ya da bir yerden bir yere seyahat etmek isteyip istemediğimizi mobil uygulamalar ile yapar olduk. Mobil uygulama geliştiricileri sürekli olarak yeni uygulamalar yaratıyorlar. Peki ya daha kolay bir yol varsa? Bu sorunu çözmek için Google, 2015 yılında Flutter’ı geliştiriciler için sundu.

Neden Flutter’ı Seçmelisiniz?

Uygulama geliştiricileriyle yani dolayısıyla yazılım firması ile çalışmak istiyorsanız, Flutter'ı kullanmayı düşündüklerinden emin olun. Çünkü Flutter hayatınızı kolaylaştıracak bazı özelliklere sahiptir. Peki, Flutter’ı düşük maliyetli yapan nedir?

Zaman Tasarrufu

Genelde kullanılan zamanın bir bölümünde ve mobil uygulama oluşturmanın kolaylığı nedeniyle Flutter, mobil uygulamanın daha hızlı tasarlanmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunan zaman tasarrufu sağlar.

İşletmenizle doğrudan orantılıdır. Uygulama pazara ne kadar hızlı ulaşırsa, o kadar başarılı olacaktır. Bu durumda, Flutter, müşterilerinizin piyasaya ulaşır ulaşmaz tepki vermesini ve uygulamaya yanıt vermesini doğru bir şekilde anlamanızı sağlar.

Flutter widget kütüphanesindeki kodun %95’inin tekrar kullanılmasını sağlar. Ana ekranda uygulama değişikliklerinin güncellenmesini sağlamak yaklaşık 25 saniye sürer.

Açık kaynak

Flutter’ın ücretsiz bir platform olduğunu zaten bildiğimiz için şimdi nasıl açık kaynaklı olduğuna ışık tutmanın zamanı geldi. Hiçbir ek ücret ödemeden erişilebilen yüzlerce üçüncü taraf paket, reklam, video, bulut vb. yardımcı eklentiler içerir. İşletmeler için ölçeklenebilirlik faydaları arayışı konusunda daha fazla teşvik edicidir. Çünkü bunlar son derece düşük bir maliyete sahiptir.

Daha İyi kaynak Kullanımı

Flutter'ın hem mobil platformlarda (iOS ve Android) sorunsuz bir şekilde mobil yazılım geliştirmesi, becerikli olduğu gerçeğini yeniden ortaya koyuyor. İki ayrı uygulama geliştiricisini işe almak yerine, sadece Flutter'da yetenekli birini işe almanız yeterlidir. Proje yöneticileri adına zamandan, paradan ve koordinasyondan tasarruf etmek iyi bir avantajdır.