Başarı hayali kurmadım. Başarı için çalıştım. 'Estee Lauder'

Covid-19 Sonrası Mobil Uygulamaların Geleceği Nasıl Olacak?

2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan Covid-19, birçok insanın hayatını etkisi altına aldı. Tüm dünyayı sarsan bu zamansız Pandemi, bireysel hayatları etkilediği kadar çalışma hayatını ve kişilerin alışveriş alışkanlığını da büyük oranda etkiledi.

İnsanlar, alışveriş, spor, eğitim, sosyal ihtiyaçlar, vb. olmak üzere neredeyse tüm ihtiyaçlarını akıllı telefonları üzerinden hallederken, işletmeler sağlık kuralları gereğince, evden (Home Office) çalışma düzenine geçti. Bugün, toplantıların yerini video konferans sistemi alıyor, müşteri görüşmeleri internet üzerinden mobil uygulamalar aracılılığı ile yapılıyor. Kitleler market alışverişi dâhil, tüm ihtiyaçlarını E-Ticaret platformlarından karşılamaya başladı. Banka ihtiyaçları ise artık tamamen mobil bankacılık üzerine inşa ediliyor.

 

Yeni Bir Düzen

Covid-19, tüm dünyanın hayatını bu şekilde etkilerken, salgın bitip evlerden dışarı çıkıldığında yepyeni bir dünyanın var olacağını söylersek abartmış olmayız. Bu yeni dünyanın sizin de bildiğiniz bir adı var; Dijital Dünya...

Pandemi sonrası; tüm ihtiyaçlarını ellerinde bulunan akıllı telefonlar ile yapmaya alışanlar, bu alışkanlıklarını salgın sonrası da devam ettirecek. Bu dönemi akıllı bir şekilde kullanarak kriz ortamını fırsata çevirmeyi başaran firmalar, rakiplerini geçerek Dijital Dünya’da varlıklarını sürdürmeye devam edecekler.

Salgın sonrasını ön görebilen firmaların attıkları en önemli adım, işletmeleri için bir mobil uygulamaya sahip olmak. Şu çok önemli bir gerçek ki, pandemi döneminde ve sonrasında bir işletmenin artık mobil bir uygulamaya sahip olması gerekli bir zorunluluk haline geldi. Çünkü kurumsal mobil uygulama sahibi olmak, hem potansiyel müşterilere daha hızlı ulaşmayı sağlar hem de işletmelerin çalışanlarını uygulama üzerinden organize, görevlendirme ve takip etme işlemlerini kolaylaştırır.

 

Prestij ve Kolay Ulaşılabilirlik

Salgın sonrasında hayat normalleşme sürecine girdiğinde bu krizden karlı çıkacak işletmelerin başında mobil uygulama sahibi işletmelerin olacağı artık bilinen bir gerçek. Gerek kurumsal bir firma olsun gerekse küçük ölçekli bir işletme olsun, insanların değişen alışkanlıklarına uyum sağlaması ve yeni yol çizgisini dijital dünya üzerine kurgulaması gerektiği çok açık.

Birçok insan alışveriş tercihini E-Ticaret üzerinden yapmaya devam edecek, eğitimini online alacak, müziğini yine çevrimiçi dinleyecek, kitabını cep telefonundan okuyacak ve tüm bunları mobil uygulamalar aracılığı ile yapacak.

İstanbul Mobil Uygulama Firması olan Web Mobil Yazılım, salgın döneminde işletmelerin tüm kurumsal mobil uygulama ihtiyaçlarına cevap vermek ve pratik çözümler sunmak adına dijital dünyanın nimetlerinden faydalanmanız için sizleri bekliyor.