IONIC Framework Nedir ?

Web Mobil Yazılım

IONIC Framework Nedir ?

IONIC Framework, yazacağınız tek bir kod ile Android, iOS, Windows Mobile ve BlackBerry gibi tüm platformlarda web sitesi geliştirir gibi uygulama yazmanızı sağlayan bir sistemdir. IONIC framework AngularJS, Cordova, HTML5 ve CSS kullanarak tek bir koddan cross-platform uygulama geliştirmenizi sağlar. IONIC framework sayesinde native uygulamalar kadar hızlı ve yetenekli uygulamalar geliştirilebilir. IONIC tasarlanırken native uygulamalar kadar hızlı uygulama geliştirebilmek her zaman göz önünde tutulmuştur. Cordova sayesinde GPS ve kamera gibi özelliklere bir native uygulama gibi erişebilirsiniz. Neden IONIC framework tercih edilmeli:

Tek bir kod ile birçok uygulama. Farklı platformların gerektirdiği farklı programlama dilleri ve farklı SDK’lar ile uğraşmazsınız.
Uygulamanızdaki hataları giderdiğinizde ya da yeni özellikler eklediğinzde bunu tek bir yerde yaparsınız. IONIC framework sizin için bu değişiklikleri tüm platformlar için oluşturur.
Andoris ve iOS gibi farklı platformlarda uygulama sahibi olmak daha geniş kitleye ulaşmak demektir.
Web sitesi geliştiricileri kolaylıkla IONIC ile uygulama geliştirebilirler. HTML/CSS ve AngularJS ile web sitesi yapar gibi uygulama geliştirebilirsiniz.
Açık kaynaklı ve ücretsizdir.
IONIC framework performansı daima öncelikleri arasında tutuyor.
Farklı platformlarda, örneğin Android ve İOS platformlarında, uygulama sahibi olmak için farklı uzmanlar veya firmalar ile çalışmak gerekir. Bir uygulama geliştiricisi için ise farklı platformlarda uygulama geliştirmek ve bu platformlardaki güncellemeleri takip etmek zordur. IONIC framework ile fazla para ,zaman ve emek harcamadan tüm platformlarda uygulama sahibi olursunuz.
IONIC framework ile beraber gelen araçlar sayesinde istediğiniz uygulamanın hızlı bir şekilde prototipine ulaşırsınız ve native uygulamlara göre daha hızlı uygulamanızı geliştirirsiniz.

Uygulamanızı Chrome tarayıcı üzerinde Android ve iOS platformlarının emülatörleriyle uğraşmaksızın test edip görüntüleyebilirsiniz. LiveReload özelliği ile yaptığınız her değişiklik anında görünür.
IONIC framework, uygulama ikon ve splash screen oluşturmayı sizin için yapar.
Dokümantasyon çok iyi oluşturulmuş. Örnek kodlar, video dersleri ve örnek uygulamlara mevcut.
Kafanıza takılan bir soru olduğunda birbirine yardım etmeyi seven bir topluluktan yardım alabilirsiniz.

IONIC framework ile farklı platformlarda uygulama geliştirmenin zorluklarını düşünmenize gerek kalmaz. Siz mobil uygulamanıza yeni özellikler katmaya yağunlaşabilirsiniz. Dİğer Sitelerimiz www.mobilyazilim.istanbul www.mobiluygulama.tech www.webmobilyazilim.com