Amazon Web Servis Nedir?

Web Mobil Yazılım

Amazon Web Servis Nedir?

Amazon Web Services(AWS) size güvenli, ölçeklenebilir bir bulut bilişim hizmeti sağlar. AWS sayesinde birkaç tıklama ile ihtiyacınız kadar CPU, memory, badwith ve GPU anında kullanıma hazır hale gelir. İhtiyacınız kadar işlem gücü ve kapasite ile yani “kullandığın kadar öde” politikasıyla donanımlara yatırım yapmadan ekonomik bir şekilde bilgi sistem alt yapısına sahip olursunuz.

Toplu alımla yani “çok al az öde” politikasıyla uygulamalarınız için gereken kaynağı daha da ucuza alabilirsiniz. Ön ödemeli bir plan kullanarak ödemenizi kontrol altına alabilirsiniz. Böylece aklınızdaki fikri veya işletmenizin ihtiyacı olan bulut bilişim alt yapısını en ekonomik şekilde ayağa kaldırabilirsiniz. AWS güvenlidir. Verileriniz bulut depolamada güvenli bir şekilde tutulur. Virtual Private Server (VPS) ile kendinize özel sanal sunucularda çalışırsınız. Bu sunucuda kullandığınız bilgiler ve kaynaklar size özeldir. DDOS engelleme, veri şifreleme ve çeşitli kullanıcı doğrulama yöntemleriyle AWS güvenliği artırılmış durumdadır. İhtiyacınız olan yazılımlar için Amazon size hazır paketler sunar. Örneğin WordPress içerik yönetim sistemini çalıştırmak istediğiniz bir sunucu ayarlamak istiyorsunuz. Bunun için Linux, Apache, MySql ve PHP (LAMP) yüklü bir sunucu oluşturmanız ve WordPress yüklemeniz gerekiyor. Amazon Machine Images (AMIs) sayesinde daha önce bu yazılımların yüklü olduğu imajlardan birini seçerek birkaç tıklama ile istediğiniz sistem kullanıma hazır hale gelir. Özel bir ihtiyacınız varsa Amazon AWS Marketplace sayesinde birçok uzmanın hazırlamış olduğu sistemleri inceleyip kullanabilirsiniz.

AWS ile hazırlamış olduğunuz sistem fazla trafik aldığında bu sistemin kaynak(CPU, memory, storage ve bandwith) miktarını artırarak kolayca ölçeklendirme yapabilirsiniz. Böylelikle yanlış tahminlerle alınmış olan gereksiz donanım ve personel harcamaları kararlarından kurtulursunuz. Farklı coğrafi bölgelerde bulunan Amazon sunucuları sayesinde dünya genelinde hızlı cevap veren sistemlere sahip olabilirsiniz. Büyük boyutlardaki video ve resim gibi içerikleriniz için Content Delivery Network (CDN) oluşturabilirsiniz. Amazon AWS ile donanım ve personel yatırımı yapmadan istediğiniz büyüklükte ve özellikte, yönetilmesi kolay bulut bilişim servislerine ulaşabilirsiniz.   Dİğer Sitelerimiz www.mobilyazilim.istanbul www.mobiluygulama.tech www.webmobilyazilim.com